Wydział Nauk Ekonomicznych
i Zarządzania
ul. Mickiewicza 64
71-101 Szczecin
tel. (+48) 91 444 1801
fax (+48) 91 444 1925
Profil praktyczny

Od roku akademickiego 2018/2019 istnieje możliwość wyboru kierunku Informatyka w biznesie. I stopień studiów (3-letni) zakończony jest uzyskaniem stopnia licencjata.

Informacje o kierunku
„Informatyka” i „biznes” to połączenie dwóch bardzo cennych z punktu widzenia pracodawców obszarów kompetencyjnych. Nowoczesne technologie wkraczają niemal w każdą dziedzinę życia, więc zapotrzebowanie na specjalistów z umiejętnościami informatycznymi stale rośnie. Ekonomia natomiast dostarcza wiedzy o otaczającym nas świecie, o tym jak identyfikować potrzeby, korzystnie tworzyć i dostarczać produkty, aby ich odbiorca był zadowolony. A zadowolony klient to podstawa każdego dobrego biznesu!

Student kierunku „Informatyka w biznesie” otrzymuje wykształcenie dające szansę na podjęcie bardzo dobrze płatnej pracy w zawodach związanych z nowoczesnymi technologiami, w tym: programisty, testera oprogramowania, webmastera, analityka oraz projektanta aplikacji i serwisów internetowych, specjalisty ds. mediów społecznościowych i biznesu elektronicznego, specjalisty ds. e-marketingu, specjalisty ds. kreowania wizerunku internetowego i wielu, wielu innych.

Program nauczania został dobrany tak, aby dostarczać wiedzę i kształtować umiejętności niezbędne do tworzenia użytecznych informatycznych rozwiązań biznesowych. Absolwent zna zasady i narzędzia niezbędne na każdym etapie wytwarzania oprogramowania, tj. analizy wymagań, projektowania, implementacji i testowania. Absolwent potrafi programować, projektować bazy danych i przetwarzać dane, analizować i modelować procesy biznesowe, a także projektować komunikację z użytkownikiem. Absolwent zna prawa ekonomii, reguły marketingu i zarządzania oraz umie je wykorzystać zarówno w celu tworzenia aplikacji biznesowych, jak i do prowadzenia działalności gospodarczej.

Specjalności - I stopień: 

Program studiów „Informatyka w biznesie” przewiduje możliwość wyboru jednej z dwóch specjalności:
  • Programowanie aplikacji biznesowych  – Absolwent tej specjalności posiada dodatkowo specjalistyczną wiedzę i umiejętności z zakresu technik twórczego rozwiązywania problemów, projektowania interfejsów graficznych, tworzenia serwisów internetowych, aplikacji na urządzenia mobilne i aplikacji chmurowych, a także programowania zespołowego oraz zaawansowanych metod i technik testowania oprogramowania.
  • Internet i media społecznościowe w biznesie – Absolwent tej specjalności posiada dodatkowo specjalistyczną wiedzę i umiejętności z zakresu planowania przedsięwzięć internetowych, platform oraz narzędzi mediów społecznościowych i biznesu elektronicznego, a także pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych, analityki internetowej, e-marketingu i kreatywnego projektowania treści reklamowych.
Cechy charakterystyczne dla obu specjalności to: duża liczba zajęć praktycznych w salach komputerowych, nowoczesne oprogramowanie, projekty indywidualne i zespołowe realizowane pod kierunkiem doświadczonej kadry dydaktycznej i praktyków.

Jak do nas trafić


mapa wneiz